Aarhus

Dachówka betonowa Aarhus to idealny produkt na pokrycie dachów nowoczesnych budynków o prostej bryle. Produkt marki IBF jest w szczególności dedykowany na wysokie dachy dwuspadowe o prostej geometrii. Gładka powierzchnia dachówki sprawia, że dach wydaje się lżejszy i cieńszy, niż w przypadku tradycyjnej dachówki falistej.

kolory-aarhus

Nachylenie połaci dachu

Możliwy zakres pokrycia to dachy o kątach od 15 do prawie 90 stopni. Optymalne nachylenie dachu zawiera się pomiędzy 27 a 60 stopni. Przy dachach o kątach nachylenia powyżej 60 stopni zaleca się bezwzględnie mocować co drugą dachówkę oraz stosować dodatkowe zabezpieczenia (foliowanie, deskowanie itp.). Przy spadkach poniżej 27 stopni należy dodatkowo zabezpieczyć dach pełnym deskowaniem oraz zwiększonymi zakładami folii PCV.

wymiary-Ikast

Powłoka Moderne

To nie tylko powłoka, ale sprawdzona i doceniana technologia produkcji polegająca na wielokrotnym nadawaniu koloru z natury szarej mieszance piaskowo-cementowej. Powłoka powstaje z połączenia żywicy akrylowej z odpowiednio dobranymi komponentami mineralnymi. Nakłada się ją w dwóch etapach – pierwszą zaraz po formowaniu, a drugą po kilkugodzinnym okresie dojrzewania, co nadaje dachówce ostateczny wygląd. Technologia ta przeciwdziała przenikaniu wapnia oraz w istotny sposób ogranicza porastanie dachówki mchem. Uzyskiwana powierzchnia jest raczej matowa, o minimalnym połysku.


karta t. podstawa   karta t. wyw.

DWU-BC

Zapewniamy dostawę z rozładunkiem
SPAR FRAGTEN OG HENT SELV
Produkujemy już od 30 lat w Polsce
Posiadamy sieć sprzedaży na terenie całego kraju
Guides
Brochurer og Vejledning
Artikler